Alan Adı

Hosting Dergi Yeni Sayısı Bekir Kaplan Röportajı ile Yayında

Hosting Dergi yayınlanan 19. sayısında, .istanbul ve .ist alan adı uzantıları merkezi kayıt kuruluşu Medya A.Ş Genel Müdürü Bekir KAPLAN ile özel bir röportaj gerçekleştirdi.

Röportajda, .istanbul ve .ist alan adı uzantılarının kayıt işlemlerine açıldığı günden bu yana yaşanan gelişmeler ve bugün ulaşılan rakamlar hakkında değerlendirmelerde bulunan Bekir Kaplan, gelecek dönem hedefleri hakkında önemli bilgiler verdi. Dünya üzerinde bu kadar kısa sürede söz konusu rakamlara ulaşan hiçbir şehir olmadığını vurgulayarak, hedeflerinin 100 bin alan adı kaydı olduğunu belirtti. İstanbul markasına öncelikle devletin kurumlarının sahip çıkması gerektiğinin altını çizen Kaplan, İSKİ, İETT ve Şehir Hatları gibi markalaşmış ve İstanbul ile bütünleşmiş isimlerin .istanbul alan adı uzantısına geçtiğini belirtti. Yakın zamanda İstanbul’daki bütün muhtarlıkların da .istanbul alan adı uzantısını kullanmaya başlayacağını da sözlerine ekleyen Bekir Kaplan, .ist ve .istanbul alan adı uzantılarını hem İstanbul hem de ülkemizdeki insanlar açısından milli bir alan adı olarak gördüklerini vurguladı.

Her ay sektörün önde gelen isimleri ve uzmanlarının makalelerine de yer veren Hosting Dergi’nin bu ayki sayısında; Bilişim Avukatı Sertel ŞIRACI‘nın ‘Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ ile ilgili değerlendirme ve tavsiyelerine, ‘WordPress altyapılı web siteleri için platform seçimi önerileri’, ‘Web Sunucusu tercihinde dikkat edilmesi gerekenler’, ‘DDoS saldırılarındaki doğru bilinen yanlışlar’, ‘E-ticaret projeleri için başarının sırları’, ASP.NET, SEO ve Yazılım konularında uzman yazarları tarafından hazırlanan özel makalelere yer veriliyor. Her ay ücretsiz yayınlanan Türkiye web hosting sektörünün ilk ve tek dijital dergi yayını olan Hosting Dergi’yi web sitesi ve mobil uygulamaları üzerinden ücretsiz okuyabilir, dilerseniz bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Hosting Dergi yeni sayısını okumak için tıklayınız: www.hostingdergi.com.tr

GÖZAT:  GoDaddy 1.49$ Domain Kayıt Kampanyası

Hosting Dergi yeni sayısını okumak için tıklayınız: www.hostingdergi.com.tr

Bu İçerikler de İlginizi Çekebilir
Milyon dolarlık alan adları
Mükemmel Alan Adı Seçimi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu Konuda Yorum Yapabilirsiniz

Yorumunuz*

Adınız*
Web Siteniz